Atrakcje turystyczne w Karpaczu.

Dziś jest: Poniedziałek, 14 października 2019, Imieniny: Bernarda, Kaliksta
Promocje i ogłoszenia »

Góry w Polsce

2009-07-08

Atrakcje turystyczne w Karpaczu.

Zanim wybierzecie się do Karpacza, przeczytajcie dokładnie tą stronę! Dzięki temu zapoznacie się dokładnie z możliwościami spędzenia wolnego czasu i nie ominie Was żadna atrakcja.


Będąc w Karpaczu koniecznie trzeba zdobyć najwyższy szczyt Karkonoszy. Śnieżka (1602 m n.p.m.) - jest najbardziej charakterystycznym miejscem Karkonoszy. Najłatwiej rozpoznawana głównie ze względu na budynek Obserwatorium Meteorologicznego w kształcie charakterystycznych spodków. Szczyt ten to doskonały punkt widokowy, przy dobrej pogodzie widoczność sięga nawet 100km! Wejście na pieszo na Śnieżkę z Karpacza to minimum 2,5 godz. Dla bardziej "leniwych" turystów polecamy Miejską Kolej Linową, którą można wjechać na Kopę.

Karpacz Samotnia Po zdobyciu Śnieżki, polecamy zejście do Karpacza niebieskim szlakiem. Dzięki temu nie ominiecie jednego z najpiękniejszych zakątków "Doliny Małego Stawu". Stoi tu również schronisko "Samotnia", wybudowane w stylu góralskiej chaty, od wielu lat dające schronienie i odpoczynek turystom. To malownicze miejsce upodobali sobie wszyscy turyści. W kotle małego stawu często nawet latem można zobaczyć śnieg.

Na wysokości 1423 m n.p.m. na pólnocnym stoku Karkonoszy znajduje się grupa skał o nazwie Słonecznik. Jest to najbardziej charakterystyczna skała, gdyż jest widoczna niemal z całej Kotliny Jeleniogórskiej. Innymi znanymi skałami są Pielgrzymy. Są to trzy ogromne skały, z których najwyższa osiąga wysokość 25m.

Karpacz Wang Wracając do Karpacza nie sposób ominąć Świątyni Wang. Ta średniowieczna budowla stanowi chyba największą atrakcję. Kościółek Wang został zbudowany na przełomie XII i XIIIw. w południowej Norwegii, w miejscowości Vang, położonej nad jeziorem Vang. Stąd wywodzi się jego nazwa. W XIX w. kościółek Wang okazał się za mały i wymagał kosztownej naprawy. Postanowiono go sprzedać. W 1841 r. przewieziono w skrzyniach statkiem do Szczecina, a następnie do Muzeum Królewskiego w Berlinie. Jednak tam nie znaleziono dla niego miejsca i w 1842 trafił do Karpacza. 28 lipca 1844 r. nastąpiło uroczyste otwarcie i poświęcenie kościoła. Karpacz Świątynia Wang Kościół Wang został wzniesiony na wzór najlepszych przykładów skandynawskiego drewnianego budownictwa sakralnego i stanowi bezcenne dzieło dawnej sztuki nordyckiej.Świątynia wykonana jest z sosny norweskiej, która nasycona żywicą, wykazuje niezwykłą trwałość. Na półkolumienkach, będących ozdobną ramą drzwi, wyrzeźbiono twarze Wikingów - wojowników o wysuniętych rozdwojonych językach, symbolizujących przekazywanie wiedzy i mądrości następnym pokoleniom. Świątynia Wang znana jest szeroko jako kościół szczęśliwych małżeństw. Chrzcielnica - barok dolnośląski - wykonana ok. 1740 r. pochodzi z rozebranego kościoła w Dziećmorowicach koło Wałbrzycha. Szczyty dachowe zdobią sterczyny - wypusty w kształcie otwartych smoczych paszcz, co upodabnia je do charakterystycznych dekoracji łodzi Wikingów. więcej na stronie www.sponsor.com.pl/wang

Dziki Wodospad jest położony w pobliżu dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Kopę. Kilkumetrowej wysokości wodospad powstały na skutek spiętrzenia zaporą przeciwrumoszową wód rzeki Łomnicy. Zapora na Łomnicy zbudowana została w ramach programu przeciwpowodziowego w latach 1910-1915. Tworzy niewielkie jeziorko zaporowe. Koroną zapory poprowadzony jest szlak turystyczny.

Western City Karpacz Przy samym Karpaczu, w Ścięgnach znajduje się miasteczko Western City. Warto tam się wybrać, aby przenieść się do czasów amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Od początku istnienia Western City, miasteczko jest oblegane przez turystów i uznawane za jedną z największych atrakcji Karpacza. Jedni przychodzą, bo lubią muzykę, inni chcą pokazać dziecku żywego konia i odpocząć na rozległej łące z widokiem na góry. Kowboje Karpacz Jeszcze inni próbują sił na "strzelnicy indiańskiej", albo wspinają się na wysoki i śliski słup. Latem codziennie odbywają się... napady na bank, bijatyki między kowbojami, pogonie i strzelaniny. Chętni mogą się uczyć tańców folk "sallonowych", zwanych liniowymi. Kto chce, może wyjść na estradę i zaśpiewać, zaimponować innym widzom.
Co można zobaczyć i jakie atrakcje można znaleźć w Western City?
  • można jednym uderzeniem młota wybić pamiątkową monetę
  • zaprosić dzieci do przejażdżki kolejką westernową
  • spróbować utrzymać się na grzbiecie elektrycznego byka
  • przejechać się konno , w corralu, albo w plenerze
  • nauczyć się wypłukiwać złoto z piachu i zdobyć certyfikat poszukiwacza złota
  • strzelać z łuku , rzucać dzidą do sylwetki bizona, strzelać z broni pneumatycznej
  • rzucać lassem, doić krowę
  • kowbojska kuchnia poleca wszelkie specjały
  • robić wszystko inne, co przystoi prawdziwemu kowbojowi.


Kolorowa Karpacz W samym centrum Karpacza znajduje się Centrum Rekreacji i Sportu KOLOROWA. Zachęcamy do spędzenia niezapomnianych chwil na Letnim Torze Saneczkowym. Tor jest oznakowany, a w nocy oświetlony! Zjazd o długości 1 060m, 2 tunele (18 i 6m) wiraż ślimakowy (560°), 14 wiraży, 3 uskoki i 2 oczka wodne dostarczą Państwu silnych emocji i wrażeń! Jest tam również całoroczna zjeżdżalnia ALPINE COASTER. Alpejski Tor Bobslejowy pozwala rozwinąć rozwinąć prędkość 35 km/h przez 800m zjazdu i 11 wiraży. Konstrukcja toru uniemożliwia wypadnięcie wózków z szyn. Do tego dochodzą pasy bezpieczeństwa. Nie ma więc obaw o własne bezpieczeństwo, ale poziom adrenaliny napewno Wam się podniesie! Jakby tego jeszcze było mało Kolorowa oferuje również trampolinę EUROBUNGY. Cztery stanowiska jednoosobowe pozwalają na skoki "pod niebiosa" i wykonywanie przeróżnych ewolucji.

Będąc w Karpaczu można też odwiedzić Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu Górnym. Można podziwiać tu wspaniałą kolekcję lalek i zabawek z całego świata (ponad 2000 eksponatów), której podstawę stanowi prywatny zbiór Henryka Tomaszewskiego- twórcy Pantomimy Wrocławskiej. Warto również zajrzeć do Muzeum Sportu i Turystyki mieszczące się w zabytkowym, przysłupowym budyneczku. Muzeum to gromadzi eksponaty, dokumenty i wszelkie pamiątki związane z rozwojem sportu, turystyki i ochrony przyrody w terenie Karkonoszy.


Source: http://karpacz.nanoc.pl
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

fotoreportaze
Jeśli szukasz kredyt lub pożyczki na swój wymarzony i wgzotyczny wyjazd skorzystaj z oferty naszych partnerów finansowych, serwisów 7kredyt.pl oraz Internetowego Domu Kredytowego KredytHouse.pl

Sonda

Gdzie w tym roku spędzisz urlop?

W kraju, nad morzem

W kraju, nad jeziorem

W kraju, w górach

Za granicą

Najnowsze firmy w bazie

Tanie Bilety Lotnicze

Centrum Rezerwacji Lotów - tanie loty do większości lotnisk na świecie. Ponad 1000...

Bieszczady - noclegi pokoje...

Portal o Bieszczadach dla miłośników tych pięknych gór oraz dla tych co dopiero...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7travel.pl, dodaj swój e-mail:

Portal 7travel.pl: Komunikaty | Reklama w serwisie | Zostań redaktorem | Współpraca z portalem 7travel.pl | Napisz do nas

Fora 7travel.pl: Hotele | Austria | Chorwacja | Grecja | Hiszpania | Turcja | Egipt | Maroko | Suwalszczyzna

© Copyright by 7travel.pl, 2009-2014